HVIEZDY POD ŠIRÁKOM - 13. september 2003 - Nižná


S pomocou  Orange Slovensko  v ich letnej akcii ,,Podporíme vaše letné nápady,, sa nám podarilo zorganizovať prehliadku country-folk-trampských skupín, sólistov a tanečných skupín, o ktorej sme snívali už dlhé roky, ale z notoricky známeho dôvodu ( peniaze - peníze - peňeži ) sme ju nemohli realizovať. V spolupráci s Obecným úradom v Nižnej a Domom kultúry sa to podarilo.
  
  Od 15 hod. mali možnosť vystúpiť amatérski muzikanti, ktorí ešte nikde nevystupovali a chceli to skúsiť pre publikom. Šance sa chopili Biele skaly z Podbiela a Alojz Gazdík z Tvrdošína, ktorí dostali 15 minútové šance zaujať divákov. Tých prišlo ,,vďaka,, chladnejšiemu počasiu pomenej, ale tí ktorí prišli,  mali možnosť vidieť veľmi kvalitných účinkujúcich. Celú prehliadku rozbehla o 16 hodine Nota bene z Dolného Kubína, ktorá predviedla veľmi zaujímavý a prepracovaný folk  Po nich sa zaplnil tanečný parket malými tanečníkmi zo súboru Daisy, ktorí pôsobia pri ZUŠ v Trstenej. No a takto približne to išlo až do polnoci, na pódiu sa striedali rôzne žánre country hudby, či už to bol country rock v podaní Minimaxu, blues v podaní Dušana Dobiáša, folk zahral Robo Hulej a country ako remeň hral Arion.
 

Nota Bene Daisy Korýtko Izabela Kamienok
Mini-Max Chrobáci Louiziana Hop Cup Dušan ,,Songy,, Dobiáš
   
Maryland Arion Belasí
VYSTÚPILI a  HRALI:
Ladiči - Dolný Kubín, Nota bene - Dolný Kubín, Kamienok - Hladovka, Minimax - Tvrdošín, Robo Hulej - Nižná, Dušan ,,Songy,, Dobiáš - Dubnica/Váh.,  Korýtko - Ružomberok, Kredenc - Nižná,  Arion - Pezinok, Louiziana - Prievidza,  Belasí - Bratislava   a  TANCOVALI:
Maryland
- Trenčín,   Hop cup - Nižná,Chrobáci - Nižná, Izabela - Zuberec, ZUŠ Trstená.

©  Ivan Opát, 09.09.2007, All rights reserved
...........................................................................................................................................................................................................