Nahrávanie programu Slovenskej televízie R A N Č - 4. október 2004


    Na začiatku bolo – ako vždy – slovo, to keď padlo rozhodnutie, že nás producent pesničkovej relácie RANČ pozýva na nahrávanie do Slovenskej televízie. 4. októbra sme skoro ráno vyrazili, aby po štyroch hodinách sme zaparkovali pred kultúrnym domom Devín pod rovnomenným hradom nad sútokom riek Dunaj a Morava. V maličkej sále asi pre 50 divákov sa  začalo ďalšie pokračovanie  zábavného programu Ranč.
    
Trochu vynovená relácia má, popri Dušanovi Barczimu,  nového moderátora – známeho českého šoumena Ivana Mládka, ktorý má poruke vždy neuveriteľnú príhodu, čo sa (vraj) stala.
  
 Scenár nahrávania bol podobný ako pri nahrávaní Drišľakovín. Okolo obeda prvá skúška, tzv. priestorovka a skúška svetiel spolu s kamerami (kto sa má kde úškŕňať a kde stáť). Po poslednom účinkujúcom krátka prestávka a potom už naostro pred červeno blikajúcimi kamerami.
  
V prestávke sme poobedovali s Honzom Vyčítalom z legendárnej skupiny Greenhorns, ktorá bola tiež hosťom programu, či Ivanom Mládkom. Očkom sme zavadili aj o stále príťažlivú Petru Černockú.
   
A ako sa nám to všetko vydarilo? O tom sa môžete presvedčiť koncom novembra na vlastné oči ak budete sledovať RANČ v Slovenskej televízii, v jeden piatok od 20:30 hod na Jednotke...

Na mieste moderátorov počas prestávky pred ,,ostrou,,

Červená na kamere už svieti
a my v plnom nasadení

Tanečná country skupina
Nashville z Košíc

Dušan Barczi so svojou kapelou,
ktorá hrá spolu už 40 rokov

Legenda českej country -
Honza Vyčítal a Greenhorns

Šarmantný mladík Mládek už
má naše CD aj kontakt na nás

Flinty nám požičali samotné
majsterky sveta v trape

Moderátori večera bavili
publikum aj cez prestávky


Cez prestávku sme si odskočili aj na hrad Devín,
kde sme si uvedomili kto sme, čo sme a kam kráčame


© Ivan Opát, 19. 01. 2007, All rights reserved.